Narozeninový Bash Kyliana Mbappého: Dva góly posouvají PSG k vítězství nad Metz

Paris Saint-Germain (PSG) zajistil vítězství 3:1 nad Metz, když Kylian Mbappé oslavil své 25. narozeniny ve velkém stylu a vstřelil dva zásadní góly. Vítězství dává PSG pohodlný pětibodový náskok ve francouzské lize, když míří do zimní přestávky. Po náročné víkendové remíze 1:1 proti Lille čelilo PSG odhodlanému týmu Metz a v prvním poločase se trápilo.

Průlom přišel na začátku druhého poločasu, kdy Vitinha využil centr od Lee Kang-ina a otevřel skóre francouzského mistra. Metz však rychle odpověděl, když jim Matthieu Udol dal naději. Pozornost se poté přesunula na Mbappého, který předvedl svou brilantnost úžasným úderem z 20 yardů do horního rohu a zvýšil na 2:0. Vitinhovo otvírání přimělo fanoušky, kteří dychtivě očekávali další, a Mbappého narozeninové údery vyvolaly vlny vzrušení skrz moře PSG dres na stadionu. To znamenalo pro Mbappého 18. ligový gól v sezóně, čímž prodloužil své vedení v tabulce střelců.

Mbappého vynikající výkon v den jeho narozenin byl vzpomínkovým momentem, protože předtím skóroval v den svých narozenin před šesti lety při vítězství 3:1 nad Caen ve věku 19 let. Mbappé, maestro ve svých ikonických fotbalové dresy, předvedl, proč je stěžejní síla, když si svými góly zajistil pohodlný náskok do zimní přestávky. Francouzský útočník je pro PSG plodný od svého příchodu z Monaka v roce 2017 a nashromáždil klubový rekord 233 gólů ve 282 zápasech.

Hrozící nejistota však obklopuje Mbappého budoucnost, protože jeho smlouva vyprší na konci sezóny. Hvězdný hráč ještě neuvedl, zda podepíše prodloužení s PSG, nebo potenciálně udělá významný krok, o Realu Madrid se mluví jako o dlouhodobém nápadníkovi. Navzdory smluvní situaci je Mbappého pozoruhodná schopnost střílet góly i nadále životně důležitým přínosem pro PSG, takže fanoušci touží vidět, co pro plodného útočníka čeká budoucnost.