Atlético Madrid zajistilo tvrdě vybojované vítězství 1:0 proti Valencii

Atlético Madrid získalo druhé vítězství v sezóně La Ligy po tvrdě vybojovaném vítězství 1:0 proti Valencii na stadionu Mestalla. Antoine Griezmann odešel z lavičky, aby svému klubu předal vítězství, když se tým Diega Simeoneho odrazil od nečekané domácí porážky od Villarrealu před osmi dny. V Atlético Madrid dres s číslem 8 byli Griezmann a Thomas Lemar přivedeni do poloviny druhého poločasu Diego Simeone na Mestalle a společnými silami si zajistili všechny tři body. Griezmann má v těchto dnech tendenci získat o něco více než půl hodiny, ale to bylo vše, co potřeboval, aby dal svůj druhý gól v sezóně a vyhrál zápas.

Griezmann dostal přihrávku od Lemara a v 66. minutě na stadionu Mestalla skóroval střelou levačkou z vnějšku, která se odrazila na obránce před překročením čáry. Poté hráči oslavili gól ve svých Fotbalové dresy. Vítězství posunulo Atletico Madrid na 6. místo v tabulce La Ligy se 6 body ze svých úvodních 3 zápasů, zatímco Valencia klesla na 14. místo s pouhými 3 body, které dosud nasbírala. Po minulé prohře 2:0 s Villarrealem to nebyl od Atleti historický výkon, ale udělali dost na to, aby odehráli 16 zápasů bez porážky proti Valencii. Hodně nadšení byli i fanoušci v Atlético Madrid dres.

Atlético se v sobotu venku utká s Realem Sociedad, v neděli bude Valencie hostit Getafe. Do konce letního přestupového období zbývají méně než čtyři dny a zdá se, že budoucnost Antoina Griezmanna v Atléticu Madrid dostala nový obrat. Po zdrcující sezóně 2021/22 v Atleticu Madrid byl spojován s odchodem z Barcelony i Atlética. Snad v budoucnu nebude nosit Fotbalové dresy těchto dvou klubů. Zpráva tvrdí, že Atlético Madrid bude muset zaplatit 40 milionů eur a vzít Griezmanna natrvalo, pokud má 31letý Francouz odehrát alespoň 30 minut v 50 procentech zápasů.