Cesta do finále: Dortmundská odolnost a madridská magie

Real Madrid ve středu zorganizoval další pozoruhodné vítězství, když triumfoval nad Bayernem Mnichov a zajistil si místo ve finále Ligy mistrů UEFA. Stadion byl mořem barev, fanoušci ve svých oblíbených fotbalové dresy povzbuzovali své milované kluby. Jejich soupeři, Borussia Dortmund, vzdorovali šanci dosáhnout této fáze a slibovali strhující souboj mezi zavedenou velmocí a temperamentním smolařem.

Zápas byl svědkem intenzivního dramatu a zdálo se, že De Ligt zachránil remízu pro Bayern pozdním gólem v přestávce. Radost však na sebe nenechala dlouho čekat, protože rozhodčí zapískal ofsajd, anuloval gól a uhasil naděje Bayernu na prodloužení. Ozvěny minulé slávy zazněly, když Bayern, připomínající svůj semifinálový comeback proti Manchesteru City, viděl, jak se v 68. minutě vzdal vedení po úžasném protiútoku Alphonsa Daviese.

Cesta Madridu k vítězství se zdála nepravděpodobná, protože Bayern se brzy chopil vedení a šance se na něj hromadily. Za stavu 1:0 se živá šňůra Madridu za vítězstvím vyšplhala na 15:1 před jejich pozdním vyrovnáním v 88. minutě, s laskavým svolením Joselu. Stěžejní roli sehrál také videoasistent rozhodčího (VAR), který neuznal madridský gól kvůli faulu, což ještě zvýšilo napětí. Joselu se ukázal jako hrdina, který využil do očí bijící chyby Manuela Neuera a vyrovnal skóre, než o chvíli později pečetil vítězství druhým gólem. Když zazněl závěrečný hvizd, stadion Santiaga Bernabeua propukl v moře vlajících Real Madrid dres a slavil další historické vítězství.

Mezitím byla cesta Dortmundu do finále ve znamení odolnosti a odhodlání. Navzdory počátečním neúspěchům, včetně prohry s PSG a remízy proti AC Milán, vzdorovali přesile s tvrdostí a vytrvalostí. Jejich šance na vítězství v turnaji klesly po prvním hracím dni na 80-1, ale postupně se zlepšovaly, což vyvrcholilo jejich pozoruhodným postupem do finále, s kurzem, že v jednu chvíli bude konečný stav 40-1.