Belgie 6-1 Polsko: Axel Witsel a Kevin De Bruyne skórovali

Belgie roztrhla Polsko a ve středu vyhrálo zápas Ligy národů 6:1 v Bruselu. V Fotbalové dresy skórovali za Red Devils Axel Witsel a Kevin De Bruyne poté, co Robert Lewandowski zajistil Polsku vedení proti průběhu hry. Druhou třetinu ovládli a po gólech De Bruyna se Trossard, Leander Dendoncker a debutantka Lois Openda posunuli po dvou kolech na druhé místo ve skupině čtyři, nad Polsko na třetí místo. To je obrovská vzpruha pro hráče v Belgie dres. Byla to perfektní odpověď pro tým Roberta Martineze, který ve svém úvodním zápase prohrál s Nizozemskem 4:1.

Belgie začala vesele, Michy Batshuayi trefil tyč a poté byl v prvních pěti minutách vyloučen gól. Martinezovi muži utrpěli vysokou porážku s Nizozemskem naposledy ve svém úvodním zápase skupiny A4, ale proti Polsku toto zklamání důrazně hodili za hlavu. "Po posledním zápase jsme museli zareagovat. Hráli jsme dobře a vytvořili si spoustu šancí. A samozřejmě je příjemné, když můžete dát tolik gólů." řekl Trossard poté, co zběsile slavil ve svém Fotbalové dresy. Belgie se ujala vedení v 59. minutě z protiútoku. Kapitán Eden Hazard našel ve vápně volného De Bruynea a ten proklouzl střelou přes Bartlomieje Dragowského.

Trossard pak přišel z lavičky a dvakrát vstřelil síť během 25minutového portrétu - včetně jednoho úžasného zásahu - než se Leander Dendoncker dostal na pět. Belgie navštíví spodní stranu Walesu v sobotu, zatímco Polsko cestuje do Nizozemska. Polsko v úterý v odvetném utkání hostí Belgii. Belgie nyní skórovala ve 46 po sobě jdoucích mezinárodních zápasech a také v posledních 14 zápasech Ligy národů UEFA. Kluci v Belgie dres vytvořili úžasné statistiky. Úžasnou noc mezitím završil Lois Openda, když svůj mezinárodní debut zaznamenal chytrým zakončením a zajistil domácím první vítězství v letošním ročníku Ligy národů.