Newcastle 2:0 Arsenal téměř prohraje fotbalovou Ligu mistrů

Sen Arsenalu hrát v příští sezóně Ligu mistrů fotbalovou Ligu mistrů dostal zdrcující ránu, když ho Newcastle United v St James’ Park porazil 2:0. Arsenal byl v úvodní třetině na šestkách a sedmičkách s mnoha chybami a neopatrnými rozhazovačkami zezadu. Ve skutečnosti si Arsenal ve svých Fotbalové dresy nezasloužil nic ze hry a tato prohra ho před posledním víkendem sezóny nechala za Spurs o dva body. Jejich první šance padla na Bukayo Saka, po výborné dvojce s Martinem Odegaardem, ale jeho curler byl zblokován na roh.

Arsenal nenabídl téměř nic, Martin Dúbravka pořádně vyzkoušel jen jednou, a to střelou Mohameda Elnenyho z 25 yardů ve druhém poločase. Po dominantním, ale bezzubém prvním poločase ze strany hostitelů bylo naznačeno, že Newcastle vynaložil spoustu energie na dosažení relativně malého množství. V Arsenal dres si Tomiyasu vynutil zranění hamstringu, v poločase, kterému Newcastle naprosto dominoval. Gunners nedokázali zápas ani trochu kontrolovat, sekvence přihrávek sotva překonaly tři nebo čtyři. Nakonec vlastní gól Bena Whitea a odražená snaha Bruna Guimaraese přinesly domácím famózní vítězství v utkání, které zcela dominovaly.

Arsenal bude potřebovat nepravděpodobný výsledek z již sestupujícího Norwich City, aby skončil mezi nejlepšími čtyřmi poté, co byl zaslouženě poražen v Newcastlu. Jak frustrující noc pro fanoušky v Arsenal dres. Arteta nedokázal skrýt svou frustraci z úřadování proti Spurs, ale zde si nemůže stěžovat, protože je odčinila strana, která prostě ukázala více hladu a kvality. Aby byl vůči manažerovi spravedlivý, přijal samozřejmost: že nabídky jako tato se ani zdaleka neblíží požadované úrovni. Hráči v Fotbalové dresy nemají co říct. To znamená, že Spurs potřebují minimálně remízu na silnici proti týmu, který už nemá žádný skutečný důvod hrát.