Poslední gól Roberta Lewandowského udržuje naději Barcelony na Ligu mistrů

Robert Lewandowski vstřelil dva pozdní góly, aby zachránil Barcelonu před vyřazením v Lize mistrů při napínavé středeční remíze 3:3 s Interem Milán na Camp Nou. Číslo jeho Barcelona dres bude dobře zapamatovatelné. Již na hraně skupiny C za Bayernem Mnichov a Interem vstoupila Barcelona do středečního zápasu, kde paradoxně Inter (+575) potřeboval alespoň remízu, aby odvrátil nešťastný sestup do Evropské ligy. Pozdní gól od Lewandowského, jeho druhý dramatický večer, je udrží v Lize mistrů – ale jen těsně a pravděpodobně ne na dlouho.

Ousmane Dembele dostal Barcelonu do vedení ve 40. minutě, ale úvodní gól o 10 minut později zrušil Nicolo Barella. Smrtící gól přišel o minutu později, když Robin Gosens zaznamenal asistenci Lautara Martineze. Tím bylo dosaženo 3:2. Lewandowski v Fotbalové dresy vyrovnal podruhé, ale zbývalo pět minut přestávky a Barcelona nenašla přemožitele, protože šéf Interu Simeone Inzaghi byl v závěrečné fázi vyloučen. Osud Ligy mistrů už ale Barcelona nemá ve svých rukou a stále čelí druhému vyřazení ze skupinové fáze, pokud 26. října Inter Milán vyhraje doma proti vyřazené Viktorii Plzeň.

Díky Lewandowského hrdinskému dvougólovému úsilí (dočasně) zabránit Barceloně před sestupem se polský útočník také zapsal do historie Ligy mistrů. Diváci, kteří byli svědky historie, jeho Barcelona dres milují ještě víc. Na konci byli všichni vyčerpaní, včetně 92 302, kteří toho byli svědky, osud se každou vteřinou změnil a příběh odmítal napsat. Utracených 150 milionů eur v létě přišlo za cenu budoucích zisků, které byly zastaveny, aby se udrželi na předních příčkách evropské soutěže, a nefungovalo to. Jinde ve skupině C Leon Goretzka skóroval dvakrát v jiném Fotbalové dresy, když Bayern Mnichov zvítězil nad Viktorií Plzeň 4:2.