Neapol 4-1 Liverpool: Jurgen Klopp řekl, že potřebuje "znovu vymyslet" svůj tým

Jurgen Klopp řekl, že potřebuje "znovu vymyslet" svůj Liverpool poté, co ve středu utrpěl 4:1 od Neapole v úvodním zápase skupiny A Ligy mistrů. Nejhorší evropský výkon Kloppovy téměř sedmileté vlády – je těžké si představit jiný, který by se blížil nechtěnému ocenění – přinesl Liverpoolu jednu z nejtěžších evropských porážek. Victor Osimhen v Fotbalové dresy vytvořil precedens hned na začátku, když trefil tyč v úvodní části 60 sekund předtím, než James Milner neobratně uznal penaltu v páté minutě, kterou Piotr Zielinski zachoval chladnou, aby ji proměnil. Jeho tým v poločase prohrával 3:0, ale klidně to mohlo být víc, protože Alisson zachránil penaltu a Virgil van Dijk zablokoval brankovou čáru.

Byli to dva ze starších hráčů, James Milner a Virgil van Dijk, kteří inkasovali penalty v úvodních 17 minutách, zatímco Mohamed Salah a Fabinho měli oba anonymní noci. Aby toho nebylo málo, Neapol ihned zahájila druhý poločas gólem, Zielinskiho druhým v průběhu dne. Luis Diaz v Liverpool dres s číslem 23 sice opětoval skvělým zásahem, ale pro Kloppův tým, který má za sebou zdrcující start do nové sezóny, bylo příliš pozdě. "Trochu to vypadá, že se musíme znovu objevit, takže nám opravdu hodně věcí chybí, ne ve všech hrách, ale teď," řekl Klopp.

Liverpool místo toho přiléval olej na zápalnou atmosféru na Stadio Diego Armando Maradona pasivním, chaotickým výkonem, ve kterém byla jeho obrana znovu a znovu drcena. Fotbalové dresy, která mají na sobě, se tím také stala nesnesitelná. The Reds zahájili svou kampaň v Premier League koktavými dvěma výhrami ze šesti zápasů a tuto slabou formu si přenesli do úvodního utkání skupiny A proti druhému týmu Serie A. Liverpool naposledy inkasoval tři góly v první polovině zápasu Ligy mistrů v říjnu 2014, kdy prohrál 3:0 s Realem Madrid. Pro hráče v Liverpool dres, kteří se v příštím zápase Ligy mistrů UEFA 13. září utkají s nizozemskou velmocí Ajax, to nebude o nic jednodušší.