Paulo Dybala a Tammy Abraham vynesli AS Řím výhru 2:1 proti Empoli

Góly Paula Dybaly a Tammyho Abrahama vynesly AS Řím v pondělí výhru 2:1 v Serii A. Tyto dvě hvězdy vždy slavily vítězství prostřednictvím svých AS Roma dres. Po nepřetržitých porážkách s Udinese a Ludogorets, prvním ostudným skóre 4:0, dnes Roma zoufale potřebovala vyhrát nad Empoli. Oba týmy se mnohokrát trefily do dřeva, zatímco Roma neproměnil penaltu a hráč Empoli byl vyloučen pozdě. Roma začal rychle a hned v prvních minutách měl několik šancí na skórování prostřednictvím Dybaly, který měl na sobě Fotbalové dresy s číslem 21.

O 10 minut později se ujalo vedení, když Empoli nedokázal uklidit centr a na hranici vápna se dostal k Dybalovi, který vypálil prudkou střelu do levého horního rohu. Ale Giallorossi se brzy ocitli na zadní noze, když tým Paola Zanettiho hledal vyrovnání. Hodně nervózní byli i fanoušci v AS Roma dres. Tým Jose Mourinha se dvě minuty před přestávkou díval na další špatný výsledek, když Filippo Bandinelli bravurně zareagoval na špatnou obranu Roma tím, že navedl hlavičku po centru Petara Stojanoviče. Roma je pátý v tabulce se 13 body.

V souladu s jejich nedávnou formou byli Romové naštvaní menším soupeřem, který prostě nevyhověl, protože Giallorossi měli větší výplatní pásku. "Věděli jsme, že do toho půjdeme, že to bude těžké," řekl Abraham poté, co vstřelil vítězný gól pro Giallorossi. „Zvlášť poté, co jsme prohráli dva zápasy v řadě. O to důležitější bylo dnes večer vyhrát v našich Fotbalové dresy.“ Řím se posunul na páté místo, bod za první trojici Neapole, Atalanty a AC Milán. V neděli hostí druhou Atalantu, zatímco Empoli, které je se čtyřmi body šestnácté, cestuje v sobotu do Boloně. Předtím budou ve čtvrtek hostit HJK v Evropské lize.