Real Madrid překonal Manchester City a zajistil si místo ve finále Ligy mistrů

Real Madrid bojoval z pokraje vyřazení, aby překonal Manchester City a zajistil si místo ve finále Ligy mistrů. 13násobní vítězové prohrávali v souhrnu 5:3 a v 90. minutě na Bernabeu poté, co Riyad Mahrez dostal City do vedení (73). Ale náhradník Realu Rodrygo v bílém Fotbalové dresy vyrovnal v poslední minutě normální hrací doby a o minutu později zamířil domů, aby vyrovnal na 5:5. City byli takticky chytří v tom, že drželi Madrid po většinu tohoto zápasu na vzdálenost paže a 89 minut jim neumožnili ani jediný výstřel na branku.

Jack Grealish viděl v 87. minutě střelu, kterou zázračně sekl z čáry Ferland Mendy, a poté sledoval Thibauta Courtoise, jak vystrčil palec na noze, aby odvrátil střelu těsně vedle vzdálenější tyče. Nebyly to jen promarněné šance. Byly to okamžiky, které podnítily Madridovu víru, podpořily tento pocit osudu v období, kdy to vypadalo, že jim došly nápady a představivost. Ale dva góly za minutu od Rodryga vedly do prodloužení, načež Karim Benzema prostřelil vítěze Los Blancos z penalty. Zbytek času byl pro fanoušky v Real Madrid dres. Bez ohledu na to, v jak hluboké díře se zdá, že se Real nachází, kouzlo uvnitř Bernabeu vždy vytáhne tým ven.

Real, který také přišel zezadu v předchozích dvou kolech proti Paris Saint-Germain a Chelsea, dosáhl svého prvního finále Ligy mistrů od roku 2018, kdy porazil Liverpool 3:1. To je kouzlo toho bílého Real Madrid dres. Byl to comeback epických rozměrů, ale takový, na který je Real v této sezóně po pulzujících vítězstvích zvyklý. Žádný madridský tým předtím nepřekonal semifinálové manko z prvního zápasu v této soutěži, přesto to není obyčejný tým a jejich Fotbalové dresy. A tak Real bez dechu postupuje do reprízy finále z roku 2018 a má za cíl pátý triumf v této soutěži za posledních osm let.