Sassuolo 1-2 Juventus: Bianconeri posilují svou pozici v Lize mistrů

Pozdní vítěz z Moise Keana vynesl Juventusu v pondělí comebackové vítězství 2:1 v Sassuolu v Serii A a posílil své postavení na posledním místě kvalifikace Ligy mistrů. Davy v Fotbalové dresy měly pocit, že Sassuolo udělalo víc než dost, aby získalo podíl na bodech, když Kean udeřil dvě minuty před koncem zápasu. Na straně Maxe Allegriho chybělo několik důležitých hráčů a způsob, jakým tyto taktiky protiútoků skutečně prováděli, nebyl zdaleka na úrovni, na které byli před pěti dny. Neroverdi vyhráli v říjnu 2:1 v Turíně, ale jejich jediné domácí vítězství proti Juventusu bylo v roce 2015, kdy byl Allegri opět na lavičce hostů.

Se čtyřmi zbývajícími zápasy se čtvrtý Juventus posunul o jeden bod před třetí Neapolí a osm bodů před pátým Římem — přičemž čtyři nejlepší se kvalifikovali do Ligy mistrů. Giacomo Raspadori dostal hosty do čela ve 38. minutě, ale argentinský útočník Paulo Dybala v Juventus dres s číslem 10 vystřelil těsně před Keanovým pozdním vítězem. Juventus je obvykle vyroben z přísnějších věcí pod Allegrim a reagoval rychle, přestože byl překonán o velké části hry prostřednictvím Dybaly. Alvaro Morata si myslel, že obrat dokončil na začátku druhého poločasu, ale jeho hlavičku bravurně zachránil Andrea Consigli.

Vítězství posunulo čtvrtý Juve o jeden bod za třetí Neapol a osm před Římem na pátém místě. Když to fanoušci v Juventus dres horečně oslavovali, byla to frustrující ztráta pro Sassuolo, které bylo po většinu zápasu lepším týmem. Keanův gól, jeho první od 26. února proti Empoli, zajistil Juventusu vítězství během zápasu v Serii A. „Bylo důležité pomoci týmu, zvlášť když jsme v tuto chvíli trochu unavení, ale nechceme nic nechat jít." Kean měl na sobě Fotbalové dresy a řekl Sky Sport Italia. Mezitím; byl to Dybalův 81. gól v Serii A s Juventusem, čímž se Cristiano Ronaldo vyrovnal na 10. místě klubového bodování.